Jesienna, listopadowa pogoda nie sprzyja kierowcom. Trzy potrącenia na przejściach dla pieszych

16 listopada 2023

Do trzech potrąceń na przejściach dla pieszych doszło wczoraj na terenie Radomia, a w Skaryszewie zderzenia dwóch pojazdów przed zebrą. Policja przypomina o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zmniejszeniu prędkości i zachowaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu.

 

Do potrącenia doszło w pobliżu Galerii Słonecznej (fot. Sebastian Pawłowski)

 
Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 9 na ulicy Malczewskiego. - Kierowcy volkswagena, 74-letni mieszkaniec Radomia na przejściu dla pieszych potrącił 48-letnia kobietę. Została ona przewieziona do szpitala. Kierowca auta był trzeźwy, natomiast nie ma uprawnień do kierowania pojazdami - informuje Justyna Jaśkiewicz z radomskiej policji.

W Skaryszewie po godz. 13 kierowca (53 lata) volkswagena najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył forda, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. W wyniku tego zdarzenia 31-latka kierująca fordem została przewieziona do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Radomiu u zbiegu ulic Chrobrego i Galileusza około godz. 16.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 48-letni kierowca audi skręcając w lewo na skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych potrącił 37-latkę. Kobieta trafiła do szpitala.

Natomiast przed godz. 17 na ulicy Sobieskiego doszło do kolejnego potrącenia. - 70-letni kierowca renault potrącił 25-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych W wyniku tego zdarzenia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala - podaje Leszczyńska.

Policja przypomina, że zmieniająca się jesienna aura, m.in. opady deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa. - Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, zmniejszeniu prędkości, zachowywaniu zwiększonego odstępu od poprzedzającego samochodu, podejmowaniu z rozwagą manewrów wyprzedzania i mijania, odpowiednio wcześniej je sygnalizując. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. To właśnie tam kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia - apeluje Justyna Leszczyńska.

kat

 

Tags