• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kielecka firma przypilnuje budowy Radomskiego Centrum Sportu

18 lutego 2020

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wybrał w przetargu firmę, która będzie pełnić nadzór inwestorski nad pozostałymi do wykonania pracami przy budowie Radomskiego Centrum Sportu. To In Praxi Inwestycje i Nieruchomości z Kielc, która dostanie za swoją pracę 520 tys. zł.

 

Rozbiórka byłej siedziby sądu (fot. MOSiR Radom)

Rozbiórka byłej siedziby sądu (fot. MOSiR Radom)

 

Na ogłoszony przez MOSiR przetarg wpłynęło pięć ofert, a wśród kryteriów oceny była m.in. „obowiązkowa, minimalna codzienna obecność koordynatora zespołu nadzoru inwestorskiego na terenie budowy”.

Przypomnijmy: dokończeniem budowy hali widowiskowo-sportowej i stadionu przy ul. Struga zajmuje się firma Betonox Construction z Sopotu, która niedawno przejęła plac budowy. Nie działo się na nim nic, od kiedy MOSiR wypowiedział umowę na wykonanie obiektów firmie ROSA-BUD. Według informacji podawanych zarówno przez MOSiR, jak i władze miasta hala jest gotowa w 85. proc., a stadion w 55.

Betonox rozpoczął swoje prace od rozebrania dawnego budynku sądu (a wcześniej siedziby RKS Radomiak), na miejscu którego mają powstać parkingi i drogi wokół RCS. Wykona je również, w ramach tego samego kontraktu wartego 80 mln zł, Betonox Construcion.

Jak podaje prezes MOSiR Grzegorz Janduła, umowa ze zwycięzcą przetargu na nadzór inwestorski zostanie podpisana w ciągu najbliższych dni.

Pilnować tego, jak przebiega budowa RCS będzie także doraźna komisja rady miejskiej, na czele której stoi Łukasz Podlewski (PiS), a jego zastępcą jest Marta Michalska-Wilk (KO).

bdb

Tags

Dodaj komentarz