Kolejna partia karabinków GROT trafi do Straży Granicznej. Umowa podpisana

10 czerwca 2022

Fabryka Broni  dostarczy karabinki MSBS GROT zasilanych amunicją 5,56×45 mm dla Straży Granicznej. W Łuczniku podpisano wczoraj umowę w tej sprawie. Do funkcjonariuszy SG trafi karabinek w wersji C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.

 

Straż Graniczną reprezentował płk SG Dariusze Teteruk z Komendy Głównej SG, a Fabrykę Broni dr Wojciech Arndt, prezes oraz Seweryn Figurski, członek zarządu "Łucznika" (fot. FB Radom)

 

 

MSBS GROT to karabinek, który świetnie się sprawdza w służbie Straży Granicznej. Jest wszechstronny i praktyczny, używany zarówno w terenie jak i w innych warunkach. Można łatwo przystosować go do konkretnych zadań, dlatego SG zdecydowała się na zakup kolejnych karabinków.

Spełnia wszystkie wymagania

- Nowe zamówienie od Straży Granicznej to bardzo ważny sygnał dla naszej firmy. Nasz karabinek spełnia wszystkie wymagania stawiane w codziennej pracy funkcjonariuszy SG i  - co najważniejsze - zbiera bardzo dobre oceny od formacji, która każdego dnia strzeże granic Polski. Tym bardziej dziś, gdy nasza wschodnia granica wymaga szczególnej uwagi jesteśmy dumni, że to polski MSBS GROT wspiera naszych strażników granicznych chroniąc nasz kraj i zapewniając bezpieczeństwo – podkreśla dr Wojciech Arndt, prezes FB.

MSBS GROT powstał w ramach wojskowego projektu TYTAN, a broń została zaprezentowana po raz pierwszy w przeddzień Święta Wojska Polskiego w 2012 r. Ta wyjątkowa konstrukcja pozwala na szybką zmianę kluczowych modułów, takich jak moduł lufy ze zintegrowaną komorą gazową, mechanizm spustowy, moduł granatnik i kolba. Dzięki czemu można szybko dostosować broń dla konkretnego odbiorcy i konkretnych potrzeb. Te wszystkie cechy można osiągnąć zarówno w układzie klasycznym i bezkolbowym. Pierwsze egzemplarze MSBS „GROT” weszły w skład uzbrojenia Wojska Polskiego w 2017 roku.

kat

Tags