• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koncert w parkowej muszli. Zabrzmi muzyka baroku

3 sierpnia 2019

Utwory kompozytorów włoskich, hiszpańskich i angielskich znajdą się w programie kolejnego wakacyjnego koncertu w parku Kościuszki. W niedzielę, 4 sierpnia, o godz. 17 w muszli koncertowej wystąpią Agnieszka Kadłubowska – sopran oraz Due Corde: Paulina Garlińska – gitara, Magdalena Bąk – klawesyn.

 

Agnieszka Kadłubowska

Agnieszka Kadłubowska

 

Agnieszka Kadłubowska – sopran. Absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego i Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi. Studia wokalne ukończyła w klasie prof. Krzysztofa Bednarka. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych w kraju i za granicą. Wykonywała takie partie operowe jak: Pamina „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta, Zerlina „Don Giovanni” W. A. Mozarta, Annina „Traviata” G. Verdiego. Występowała z recitalami solowymi za granicą. Szczególne miejsce w życiu artystycznym śpiewaczki zajmuje promocja muzyki polskiej. Popularyzuje ona dzieła zarówno kameralne, jak i symfoniczne takich kompozytorów jak Stanisław Moniuszko, Tadeusz Paciorkiewicz czy Marcin Kamiński. Artystka wykonała partie solowe w licznych nagraniach audio i wideo: m.in. Koncert Pasyjny „Noli me tangere“ oraz “Magnificat”. W 2010 roku sopranistka zagrała w filmie „Down In Egyptland” (reż. Lukas Zundel).

Zespół Due Corde tworzą gitarzystka Paulina Małgorzata Garlińska oraz klawesynistka Magdalena Bąk. Artystki poznały się podczas studiów na Akademii Muzycznej. Prowadzą ożywioną działalność koncertową oraz pedagogiczną.

Paulina Małgorzata Garlińska ukończyła klasę gitary w Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2012 r. ukończyła studia podyplomowe menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest laureatką II miejsca (pierwszego nie przyznano) w Dolnośląskim Konkursie Gitarowym „Gitariada” w Kłodzku. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich u takich gitarzystów jak: Marco Tamayo (Kuba), Jarema Klich, Krzysztof Pełech, Marek Zieliński, Robert Horna. Prowadzi działalność koncertową którą promuje muzykę młodych polskich kompozytorów.

Magdalena Bąk – absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. E. Piaseckiej (klawesyn i kameralistyka) oraz Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn Bartholdy“ w Lipsku pod kierunkiem prof. N. Parle. Przygodę z muzyką rozpoczęła od nauki gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej w Rudzie Śląskiej. Edukację kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu w klasie fortepianu oraz równolegle w klasie klawesynu. W czasie studiów uczyła się również gry na organach, brała udział w kursach mistrzowskich i warsztatach (solo, kameralnych oraz orkiestrowych), w tym kurach prowadzonych w ramach festiwali Wratislavia Cantans we Wrocławiu, Akademia Mozartowska NFM we Wrocławiu, Piccola Accademia di Montisi we Włoszech (stypendystka). Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu wraz z Zespołem Muzyki Dawnej Allegro.

Fot. Materiały prasowe/Łaźnia

Tags

Dodaj komentarz