Koronawirus. Sanepid ze Zwolenia apeluje do wiernych Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego

8 września 2020

Sanepid w Zwoleniu wystosował apel do wiernych po tym, jak okazało się że dwie siostry zakonne związane z parafią Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu są zarażone koronawirusem. Trzecia czeka na wynik badania na obecność patogenu.

 

Kościół pw. Podwyższenia Krzyża (fot. Wikipedia)

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zwoleniu prosi wszystkie osoby, które 30 sierpnia  przejęły komunię świętą w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, a które zaobserwują u siebie niepokojące objawy mogące sugerować zakażenie koronawirusem SARS COV-2 o niezwłoczny kontakt telefoniczny z lekarzem pierwszego kontraktu.

Przypomnijmy: pozytywne wyniki mają dwie osoby duchowne związane z parafią, dlatego księża i siostry zakonne są w kwarantannie; łącznie to 115 osób. Kościół został czasowy zamknięty.

Wśród objętych kwarantanną nie ma na razie wiernych ze zwoleńskiej parafii, którzy wcześniej uczestniczyli w mszach w tutejszym kościele. - Kwarantanną objęto osoby, które miały kontakt z zarażonymi. To mieszkańcy nie tylko samego Zwolenia, ale także powiatów ościennych – informował zwoleński sanepid.

bdb

Tags