• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Koronawirus. W regionie radomskim zmarły kolejne osoby

4 kwietnia 2020

Trzy osoby: 46-letnia i 51-letnia kobieta oraz 77-letni mężczyzna – wszyscy mieszkańcy powiatu grójeckiego zmarli minionej doby w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym – podała w dzisiejszym komunikacie Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Natomiast w szpitalu w Iłży w zmarł jeden z pacjentów, przewieziony tam dużo wcześniej z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Miał choroby współistniejące – poinformował na Facebooku rzecznik starosty radomskiego Marcin Genca.

„W dokumentacji medycznej, sporządzonej przez szpital na Józefowie była informacja o negatywnym wyniku testu na koronawirusa u tego pacjenta. W Iłży po raz kolejny pobrano od niego wymaz do testu, ale tym razem wynik okazał się pozytywny.

Dyrekcja zapewnia, że zachowano wszelkie procedury, przewidziane w takich wypadkach. Pozostałych 13 pacjentów oddziału wewnętrznego przewieziono natychmiast do pomieszczeń nowego oddziału chirurgicznego, gdzie pozostają w izolacji. Personel, który zajmuje się ich leczeniem został wyposażony w odpowiednie środki ochrony osobistej. Na oddziale chirurgicznym, który jest świeżo po modernizacji i trwało jego wyposażanie, nie przebywają inni pacjenci.

Kontakt ze zmarłym miał personel medyczny, który również został odizolowany. Listę tych osób przekazano do Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Radomiu. Ta jednostka ma zdecydować o wszczęciu wobec nich kwarantanny lub innych działań, a także wykonaniu testów. Jest prowadzona również dezynfekcja pomieszczeń całego oddziału wewnętrznego” –  czytamy we wpisie.

bdb, kat

Tags

Dodaj komentarz