• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kradli antyki i różnego rodzaju pojazdy. Grozi im do 10 lat więzienia

4 marca 2021

Włamywali się i kradli, za główny cel obierając przede wszystkim antyki i pojazdy. Działali na terenie gminy Chynów (powiat grójecki). Dwaj mężczyźni wpadli w ręce grójeckich policjantów. Usłyszeli już zarzuty. Część zrabowanego  mienia odzyskano.

 

 
47-letni mieszkaniec gminy Głosków oraz 37-letni mieszkaniec gminy Grójec podejrzani są o liczne kradzieże oraz włamania, których mieli dopuszczać się na terenie powiatu grójeckiego. Do zdarzeń dochodziło m.in. w lutym. - W ubiegły czwartek w Grójcu sprawcy ukradli pojazd typu buggy, przyczepkę samochodową oraz różnego rodzaju elektronarzędzia. Grójeccy kryminalni ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 47-latek z powiatu piaseczyńskiego oraz 37-latek spod Grójca. Już następnego dnia policjanci zatrzymali mężczyzn i osadzili ich w policyjnym areszcie - informuje nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

Funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o innych przestępstwach popełnionych przez zatrzymanych, m. in. kradzieży przyczepy campingowej oraz skutera wodnego. Policjanci ustalili także, że ci mężczyźni ukradli na terenie gminy Chynów antyki pochodzące z ubiegłych stuleci. Część z nich została odzyskana.

Śledczy przedstawili zatrzymanym kilka zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów, w tym przyczepy, skuter, pojazd buggy i część antyków. Wartość odzyskanych przedmiotów to kwota ponad 70 tys. zł.

Na wniosek prokuratury grójecki sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźni muszą się liczyć z karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Teraz pracujący nad sprawą policjanci sprawdzają, czy podejrzani nie mają na swoim koncie jeszcze innych podobnych przestępstw.

kat

Fot. KMP Grójec

 

Tags