• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kradli motocykle, quady, sprzęt AGD. Lipscy policjanci odzyskali wartościowe mienie

18 lutego 2021

Warte ponad 90 tys. zł motocykle, quady, przyczepy, elektronarzędzia oraz sprzęt domowego użytku pochodzące z kradzieży odzyskali lipscy kryminalni. Zatrzymali też pięciu mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

- Policjanci z Lipska ustalili sprawców kradzieży motocykla, do której doszło w miejscowości Łaziska w grudniu minionego roku. Jak się okazało nie była to jedyna kradzież, jakiej dopuścili się trzej mężczyźni wspierani przez czterech paserów w wieku od 29 do 36 lat. Dopuścili się oni dwóch włamań i 15 kradzieży. Łupem padały motocykle, quady, przyczepy, elektronarzędzia oraz sprzęt domowego użytku. Policjanci ustalili, gdzie znajduje się skradzione mienie, zabezpieczyli przedmioty o wartości ponad 90 tys. zł. Trzej mężczyźni w wieku od 19 do 24 lat, którzy dokonywali kradzieży, usłyszeli już zarzuty - informuje st. asp. Andrzej Stolarek z KPP.

Zarzuty usłyszeli także czterej paserzy, którzy zakupili skradzione przedmioty. Odpowiedzą oni teraz za kradzież z włamaniem, kradzież oraz paserstwo, przestępstwa te są zagrożone karami od 5 do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

Fot. KWP Radom

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *