Kradli napowietrzne linie telekomunikacyjne. Grozi im do ośmiu lat więzienia

13 maja 2022

Pięciu mężczyzn jest podejrzanych o kradzież napowietrznych linii telefonicznych na terenie powiatu zwoleńskiego i radomskiego. Straty, jakie spowodowali swoim działaniem wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Grozi im teraz nawet do ośmiu lat więzienia.

 

 

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP w Zwoleniu prowadząc działania operacyjne zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn (23- i 33-letniego) podejrzanych o kradzieże. - Podczas przeszukania pojazdu, którym się poruszali, policjanci znaleźli narzędzia służące do kradzieży, a także przewód telekomunikacyjny przygotowany do sprzedaży. Ponadto u jednego z nich ujawniono narkotyki. Policjanci ustalili, że nie był to pierwszy przypadek kradzieży przewodów linii telekomunikacyjnej przez tych mężczyzn oraz, że nie działali sami. Funkcjonariusze na podstawie poczynionych ustaleń zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn w wieku 28-33 lat Jak się okazało, działali wspólnie od stycznia do maja - informuje sierż. szt. Katarzyna Słyk z KPP w Zwoleniu.  

O dalszym losie  mężczyzn zdecyduje sąd.  - Kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci telekomunikacyjnej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności do ośmiu lat - przypomina sierż. Słyk.

kat

Tags