• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kręci nas to! „Amfiteatr” zaprasza na weekend filmowy. Koncertową gwiazdą będzie Skubas

5 lipca 2019

W ten weekend MOK „Amfiteatr” rozpocznie przygodę z „Fosą pełną kultury – Do sześciu razy sztuka!” od kina, syntezy wszelkich sztuk. Jak zapowiadają organizatorzy: „Będzie kręcić i nakręcać publiczność na bliskie spotkania III stopnia z filmem, kinem i całym jego anturażem”.

 

Koncertową gwiazdą weekendu filmowego będzie Skubas (6 lipca, godz. 20.30)

Koncertową gwiazdą weekendu filmowego będzie Skubas (6 lipca, godz. 20.30)

 

 

– Podczas warsztatów z psychologii koloru w filmie wyjaśnione zostanie kinomanom i początkującym filmowcom, dlaczego czują to, co czują, oglądając filmy w konkretnych gamach kolorystycznych; prowadzący warsztaty podpowie, jakich barw użyć, by uzyskać pożądane efekty emocjonalne. Drugi warsztat wprowadzi uczestników w podstawy filmowego montażu. Oba poprowadzi YouTuber „Janusz Filmu”, czyli Michał Nogala –  zapowiada Katarzyna Wiśniewska z Amfiteatru. Przypomina, że Nogala to absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie – kierunek reżyseria, laureat Grand Video Awards 2018 w kategorii videotutorial. Filmowaniem zajmuje się od 20 lat, zaczynał od produkcji teledysków, następnie zaczął pracować w branży reklamowej, a obecnie skupia się głównie na przekazywaniu swojej wiedzy prowadząc warsztaty i szkolenia, oraz na kanale YouTube – „Janusz Filmu”, gdzie wiedzę dotyczącą filmowania przedstawia w formie rapowanej.

Podczas weekendu filmowego nie może zabraknąć klasyki. Po zmroku, w sobotę, wyświetlony zostanie horror z początku lat 20. XX wieku – „Nosferatu”, do którego na żywo ścieżkę dźwiękową zaserwuje zespół specjalizujący się w sztuce taperstwa – Czerwie Band.

Młodzież i dorosłych Amfiteatr zaprosi też na warsztaty z krytykiem filmowym Konradem J. Zarębskim. Po wspólnym obejrzeniu filmu „Green Book” w reżyserii  Petera Farrelly’ego będzie można rozebrać go na czynniki pierwsze i poznać sztukę pisania recenzji filmowej.

W wachlarzu warsztatów filmowego weekendu znajdą się familijne zajęcia z animacji poklatkowej na zadany temat. Wystarczy zabrać ze sobą smartfona. Goście „Fosy” poznają też historię amerykańskiego plakatu filmowego, którą zobrazuje wystawa kultowych, ale i niszowych, osobliwych obrazów.

Jeśli film – nie może zabraknąć tajników charakteryzacji. Na warsztatach ze Szkołą Wizażu i Charakteryzacji SWiCH z Warszawy przeistoczą się w szalenie kulturalne zombie. Studio TV Pracowni Nowych Mediów zaprosi na zabawy w mobilnym greenboxie i sprawdzenie swoich sił przed kamerą.

Koncertową gwiazdą weekendu (6-7 lipca) filmowego będzie Skubas.

Szczegółowy program tutaj

Fot. Materiały prasowe/Amfiteatr

 

 

Tags

Dodaj komentarz