• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Kultura w sieci. Teatr Powszechny zaprasza na spektakl „W osiem dni dokoła świata”

18 września 2020

Teatr Powszechny zaprasza w niedzielę, 20 września o godz. 19 na kolejną premierę archiwalnego spektaklu Teatru Powszechnego w internecie. Tym razem w ramach cyklu „Kultura w sieci” wyemitowany zostanie spektakl „W osiem dni dokoła świata” w reżyserii Andrzeja Sadowskiego.

   

Pewnego dnia Józef Garbaty, mający niebywałą skłonność do zasypiania w każdej możliwej sytuacji, wyrusza w długą i pełną niespodzianek podróż, która wiedzie go do odkrycia mrocznej tajemnicy z lat jego młodości... „W osiem dni dookoła świata" to oniryczna, metaforyczna opowieść o drodze prowadzącej w głąb własnego wnętrza, to także spektakl o zagubieniu w otaczającej nas rzeczywistości, w której nie wiadomo, co jest prawdą, a co jest jedynie wytworem wyobraźni.

- Mamy nadzieję, że Ci, którzy widzieli przedstawienie w teatrze, chętnie zobaczą je jeszcze raz, a Ci, którzy nie mieli okazji go obejrzeć, będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby to nadrobić - zachęcta Jolanta Korłub-Ogonkowska z "Powszechnego".

Na wspólne oglądanie spektaklu zaproszą Andrzej Sadowski oraz Radosław Osypiuk. Po emisji spektaklu, tradycyjnie już, odbędzie się spotkanie on line z aktorami teatru oraz reżyserem sztuki.  - Będziemy rozmawiać o pracy nad spektaklem, o różnych wpadkach i ciekawostkach zza kulis. Zachęcamy do zadawania pytań naszym aktorom - apeluje Korłub-Ogonkowska.

Rejestracja spektaklu jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).

Spektakl będzie emitowany na kanale YouTube, spotkanie z aktorami około.  godz. 20.40.

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *