• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Lokata oszczędnościowa – jak wybrać najlepszą?

20 marca 2018

Osoby dysponujące większą ilością gotówki bardzo często decydują się na założenie lokaty oszczędnościowej. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż lokata od lat uważana jest za jeden z najbezpieczniejszych produktów finansowych, a na dodatek pozwala łatwo przewidzieć osiągnięty w określonym czasie zysk.

  sponsor   Jednak lokaty bankowe – podobnie jak pozostałe usługi i produkty – mogą różnić się od siebie w zależności od wielu czynników. Planujesz założenie lokaty oszczędnościowej? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę i jak wybrać idealną lokatę dla siebie. Oprocentowanie i czas trwania Podstawowym parametrem każdej lokaty oszczędnościowej jest jej oprocentowanie. Od tego, jak wysokie będzie, zależy nasz przyszły zysk na lokacie. Oczywiście, im większe oprocentowanie, tym lepiej, jednak czasem banki nakładają na swoich klientów górne limity kwotowe, po przekroczeniu których korzystne oprocentowanie spada i nadwyżka na lokacie oprocentowana będzie na niższym poziomie. Nie zawsze więc wpłata dużej kwoty na lokatę jest opłacalna. Jeśli mówimy o najważniejszych czynnikach, warunkujących wybór lokaty, z pewnością wspomnieć należy o długości jej trwania. Banki oferują nam lokaty na okres od 2 miesięcy do kilku lat. Warto dobrze zastanowić się, na jaki okres zakładamy lokatę, ponieważ wypłata pieniędzy przed końcem jej obowiązywania oznaczać będzie utratę zysku z odsetek. Eksperci radzą, by nie wpłacać na lokatę wszystkich swoich pieniędzy, ale pozostawić minimum 30% oszczędności na koncie bankowym, tak by w razie nieprzewidzianych zdarzeń, móc swobodnie obracać pozostałą gotówką. Dostęp online Istotnym czynnikiem wpływającym na jakość korzystania z lokaty bankowej jest także sposób jej założenia. Coraz chętniej zakładamy lokaty przez internet, dlatego, jeśli większość działań finansowych poodejmujemy w sieci, warto sprawdzić, czy dany bank oferuje możliwość założenia lokaty online. Dzięki temu nie będzie potrzeby odwiedzać placówki banku celem otwarcia lokaty, podpisywania dokumentów i wykonywania innych czynności. Dodatkowe usługi Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe warunki dotyczące zakładania i korzystania z lokaty oszczędnościowej w konkretnym banku. Przede wszystkim – czy wraz z lokatą, obowiązkowe będzie założenie konta bankowego w tym samym banku. Niektóre banki oferują promocyjne warunki lokat nowym klientom, inne lepiej dbają o użytkowników od lat korzystających z ich usług. Podpowiedzią dla osób, które zastanawiają się jak wybrać lokatę, może być aktualny ranking lokat na Lokatowy.pl, oferujący porównanie ofert lokat w poszczególnych bankach.      
Tags

Jedna odpowiedź do “Lokata oszczędnościowa – jak wybrać najlepszą?”

  1. Wojtek pisze:

    Rodzice się kiedyś sparzyli na tzw. pionierze, gdzie stracili więcej niż jakby pieniądze w skarpecie trzymali, więc uważam, że trzeba każdą ofertę przeczytać od deski do deski zanim się na cokolwiek zdecydujemy. Po świętach jestem umówiony w team lion na spotkanie, żeby zobaczyć co mi zaproponują. Może pójdę w lokatę, a może w jakiś fundusz inwestycyjny. To się jeszcze zobaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *