• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Lotnisko w Radomiu. PPL wybrały wykonawcę dróg kołowania i płyt postojowych

16 września 2020

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze rozstrzygnęły kolejny przetarg związany z budową lotniska w Radomiu. Wykonaniem dróg kołowania i płyt postojowych wraz z infrastrukturą techniczną po wschodniej stronie lotniska zajmie się Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska. Weźmie za to 25 mln 547 tys. zł.

 

Na lotnisku trwają już inne budowy (fot. PPL)

 

W postępowaniu PPL odrzucił oferty firm Strabag z Pruszkowa oraz Max Boegl Polska z Wrocławia (firma modernizuje już pas startowy na lotnisku). Przegrane w przetargu firmy złożyły ofertę na 35 mln 233 tys. zł oraz 48 mln 289 tys. zł. Wszyscy zaoferowali 10-letni okres gwarancji.

PPL zarezerwował na roboty we wschodniej części lotniska 22 mln 346 tys. zł, dlatego niewykluczone, że Porty Lotnicze zorganizują jeszcze aukcję elektroniczną, po to, by ostateczna cena za wykonanie robót była niższa.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule projektuj i buduj wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dróg kołowania i płyt postojowych o nawierzchni bitumicznej wraz z infrastrukturą lotniskową po wschodniej stronie lotniska. Zwycięzca przetargu będzie musiał także wykonać niezbędne instalacje energetyczne, teletechniczne i odwodnieniowe oraz zbudować zbiorniki retencyjne i przepompownię. Zrealizowanie tego zadania będzie wymagało przebudowy infrastruktury miejskiej, w tym zmianę przebiegu drogi powiatowej. Łączna powierzchnia nawierzchni lotniskowych do wykonania w tym etapie wynosi około 39 tys. m kw.

Zamówienie powinno zostać zrealizowane w terminie do 16 miesięcy od daty podpisania umowy, jednak nie później niż do 30 marca 2022 roku. Sama realizacja inwestycji powinna rozpocząć się nie później niż 21 stycznia przyszłego roku, a gotowość do użytkowania dróg kołowania i płyt postojowych do wschodniej i zachodniej części lotniska powinna nastąpić nie później niż 21 kwietnia 2022 roku.

bdb

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *