• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Magistrat tworzy program wsparcia działkowców. Pyta o ich opinie

20 sierpnia 2019

Miasto chce współpracować i pomagać radomskim działkowcom. Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące wprowadzenia programu wsparcia dla nich. Zbieranie opinii zainteresowanych potrwa do 30 września.

 

kwadrat-dz

 

– Ogrody działkowe to zielone płuca miasta, w Radomiu mamy ich 29, dlatego chcemy przygotować program w ramach którego będziemy dysponować środkami budżetowymi w następnych latach – pewnie już w roku 2020 – na czasem proste, prozaiczne prace, typu kawałek wodociągu, którego brakuje, albo wykonanie dojazdu do ogródków, którego przy danym ogrodzie może jeszcze nie ma – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak. Jak podkreśla, konsultacje będą prowadzone wspólnie z samymi zainteresowanymi. – Ogrody działkowe to miejsce odpoczynku. To nie może być program od urzędników dla działkowców, tylko z działkowcami dla działkowców. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do wypełnienia ankiet, do tworzenia tego programu – dodaje wiceprezydent.

Formy przeprowadzenia konsultacji:

a)  w formie elektronicznej poprzez nadsyłanie opinii i propozycji na adres: konsultacje@umradom.pl,

b)  w formie papierowej poprzez odpowiedź na pytania zawarte w ankiecie, w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje: Biuro Rady Miejskiej, ul. Moniuszki 9, Biuro Obsługi Mieszkańca, ul. Kilińskiego 30, Referat Komunikacji Społecznej (pok. 104) ul. Żeromskiego 53, Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1.

We wrześniu planowane są także spotkania konsultacyjne na terenie ogródków działkowych.

bdb

Tags

Dodaj komentarz