• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Magistrat zaprasza na spotkanie w sprawie PSZOK-u

3 czerwca 2019

5 czerwca 2019 r. o godzinie 17 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Wierzbickiej 89/93 odbędzie się spotkanie poświęcone przedstawieniu założeń budowy nowego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Radomiu przy ul. Wjazdowej. Władze miasta zapraszają do udziału w spotkaniu wszystkie osoby zainteresowane tematem.

Screenshot_2019-04-01 Miasto ogłosiło przetarg na budowę PSZOK

Od dwóch lat wiadomo, że w Radomiu musi powstać drugi Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Pierwszy jest już przy ulicy Witosa. Na lokalizację kolejnego wytypowano teren przy zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ulicy Wjazdowej, w pobliżu torów kolejowych.

Radom na utworzenie punktu dostał ponad dwa miliony złotych dotacji ze środków unijnych. Przetarg na budowę punktu jest już rozstrzygnięty, a inwestycja ma być gotowa w wakacje przyszłego roku.

Mieszkańcy pobliskich osiedli obawiają się o swoje bezpieczeństwo i liczą, że miasto odstąpi od budowy PSZOK-u przy ulicy Wjazdowej. W dalszym ciągu zbierane są podpisy pod protestem przeciwko tej lokalizacji.

kat/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz