• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Majówka bez fanfar, ale w kolorach flagi narodowej. Na biało-czerwono

2 maja 2020

Inaczej niż w poprzednich latach spędzamy majowe święta. W związku z epidemią koronawirusa obchody są znacznie skromniejsze i często tylko symboliczne. Możemy jednak podziwiać biało-czerwone podświetlenie gmachu Corazziego.

 

majowka

 

1 maja nie było tradycyjnego śpiewania „Ody do radości”, nie ma wydarzeń związanych z Dniem Flagi i nie będzie uroczystości z okazji narodowego święta Konstytucji 3 Maja. W niedzielę władze miasta złożą jedynie wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza przed kościołem garnizonowym, a o godz. 12.30 w katedrze zostanie odprawiona msza święta celebrowana przez bpa Henryka Tomasika. Będzie ona transmitowana przez lokalna telewizję.

– Jak co roku, zachęcam wszystkich radomian do wywieszenia w ten weekend biało-czerwonych flag. W ten sposób pokażmy, że chcemy być razem i mimo ograniczeń wspólnie świętujemy – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W czasie majowych świąt, wieczorami budynek urzędu miejskiego od strony ulicy Żeromskiego jest oświetlony kolorami flagi narodowej. Jest to jednocześnie forma podziękowania wszystkim pracownikom służby zdrowia walczącym z koronawirusem.

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz