• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Małe firmy ze strefy ekonomicznej ze wsparciem Agencji Rozwoju Przemysłu

12 sierpnia 2019

Dwie radomskie firmy zainteresowane działalnością na obszarze Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan otrzymają wsparcie od Agencji Rozwoju Przemysłu. Będzie to ulga w podatku dochodowym od osób prawnych lub fizycznych w wysokości od 45 do 70 proc. zainwestowanego kapitału w nowe przedsięwzięcie.

 

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

 

ARR zdecydowała o wsparciu firmy New Trendy z siedzibą w Radomiu, która zajmuje się produkcją elementów wyposażenia  sanitarnego, tj. brodzików, mebli łazienkowych, umywalek, systemów odwodnienia i armatury. – Spółka zwiększy swój potencjał poprzez zakup maszyn i linii produkcyjnej oraz poszerzy ofertę produkowanych kabin prysznicowych. Deklarowane nakłady inwestycyjne wyniosą 12 mln zł. Inwestycja wpisuje się w projekt wspierający branże zgodne z aktualną polityką rozwojową kraju w ramach sektora ekobudownictwa – informuje rzeczniczka ARR w Warszawie Ilona Kachniarz.

Pomoc otrzyma także radomska firma Landoia  – mały lokalny przedsiębiorca, działający w branży konstrukcji stalowych, linii profilujących oraz produkcji maszyn do profilowania. Firma zwiększy zdolności produkcyjne istniejącego przedsiębiorstwa i przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy w regionie. Zainwestuje 12 mln zł i zatrudni 10 nowych pracowników.

Wszystkie decyzje (trzecia dotyczy PPHU Gramar z Włodawy w województwie lubelskim) zostały wydane dla lokalnych, polskich firm, które zainwestują w ramach nowych projektów blisko 30 mln zł oraz utrzymają 163 miejsca pracy.

kat

Tags

Dodaj komentarz