• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mężczyzna leżał wychłodzony w rowie. Pomogli policjanci

8 października 2019

Mężczyzna leżący w rowie był wyczerpany, a jego organizm wychłodzony. 41-latek był nietrzeźwy. Policjanci udzieli mu pierwszej pomocy a potem wezwali na miejsce karetkę pogotowia, co prawdopodobnie uratowało mu zdrowie, a może nawet życie.

 

policja

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy ranek. – Dyżurny otrzymał informację, że w rowie w miejscowości Brzezinki Stare leży mężczyzna. Policjanci stwierdzili na miejscu, że mieszkaniec powiatu zwoleńskiego jest wyczerpany, a jego organizm wychłodzony. 41-latek powoli zasypiał na mrozie. Funkcjonariusze udzieli mu pierwszej pomocy, okryli kocem termicznym i wezwali zespół ratownictwa medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala z uwagi na wychłodzenie organizmu. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy – relacjonuje asp. Krzysztof Gregorczyk z KPP w Zwoleniu.

Policja przypomina, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować czyjeś życie. – Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, lub zaznaczenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. tłumaczy asp. Gregorczyk.

kat

 

 

Tags

Dodaj komentarz