• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mężczyzna ukradł z posesji m.in. rower i elektronrzędzia. Złapał go policjant po służbie

21 września 2020

Zastępca dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu podczas drogo powrotnej po służbie do domu  zauważył uciekającego mężczyznę z jakimiś przedmiotami i biegnące za nim kolejne osoby. Zatrzymał auto, ruszył w pościg i obezwładnił złodzieja. Ten trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty.

   

Do zdarzenia doszło na ulicy Wolanowskiej. - Wracający do domu po zakończonej służbie policjant zauważył uciekającego z terenu posesji młodego mężczyznę, który na rękach trzymał skrzynkę, a którego starały się zatrzymać dwie osoby. Funkcjonariusz zatrzymał samochód i natychmiast interweniował. Obezwładnił uciekiniera, który jak się okazało ukradł przedmioty z terenu prywatnej posesji. Gdy właściciele się zorientowali,co zrobił sprawca, ruszyli za nim. Na miejsce przyjechał umundurowany patrol. Jak ustalono, 26-latek w ciągu dnia kilkukrotnie wchodził na teren posesji, a skradzione przedmioty wynosił poza jej teren, by później spokojnie je zabrać.  Ukradł m.in. rower, kilka roślin iglastych, a także po wybiciu szyb w zaparkowanych tam pojazdach m.in. narzędzia - relacjonuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a następnie przedstawiono mu zarzuty. Odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem, a za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

 
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *