• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Miasto chce przebudować Amfiteatr. Zacznie od koncepcji architektonicznej

21 sierpnia 2019

Nie budowa Radomskiego Centrum Kultury, a przebudowa Amfiteatru ma być najważniejszą inwestycją w sferze kultury w mieście w 2020 roku. Prezydent chce, by radni zgodzili się przesunąć pieniądze w przyszłorocznym budżecie gminy z jednego zadania na drugie.

 

amfiteatr

 

– O remoncie amfiteatru mówi się od lat, dlatego podjąłem decyzję, żeby na najbliższą sesję rady miejskiej przygotować zmiany w budżecie Radomia i wprowadzić nowe zadanie inwestycyjne, czyli przebudowę obiektu – zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent chce, by z budżetu wycofać zadanie dotyczące budowy Radomskiego Centrum Kultury (zaplanowano na nie  3 mln zł) i w to miejsce wprowadzić przebudowę Amfiteatru. Jego zdaniem to ważna inwestycja w sferze kultury. – Nowoczesny, nowy obiekt na pewno da nam większe możliwości promowania naszej kultury i wiąże się ściśle z planami dotyczącymi obchodów kolejnych rocznic Radomskiego Czerwca ’76 – mówi prezydent mając na myśli organizowanie Festiwalu Wolności, wydarzenia nie tylko na skalę Radomia, ale znacznie szerszego.

W ciągu kilku najbliższych tygodni miasto ogłosi konkurs na koncepcję architektoniczną amfiteatru. W tej chwili magistrat nie ma jednak zagwarantowanych w budżecie pieniędzy na budowę, jedynie na opracowanie koncepcji. Prezydent zapowiada, że gmina będzie się ubiegać o wszystkie możliwe fundusze zewnętrzne.

Prezydent podkreśla, że miasto nie rezygnuje z pomysłu budowy Radomskiego Centrum Kultury, gdzie ma się znaleźć m.in. sala koncertowa dla Radomskiej Orkiestry Kameralnej. – W związku z protestami dotyczącymi planowanej lokalizacji ten projekt odkładamy, ale z niego nie rezygnujemy – zapewnia Radosław Witkowski.

Według wstępnych założeń, konkurs architektoniczny mógłby zostać rozstrzygnięty już w tym roku, a w przyszłym rozpoczęłyby się prace nad dokumentacją techniczną. – Chcemy, aby nowy Amfiteatr był zadaszony i by gwarantował komfort publiczności. W planach mamy też przebudowę zaplecza, które ma być nowoczesne, spełniające najwyższe standardy, umożliwiające organizację dużych wydarzeń – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Tags

Dodaj komentarz