• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Miasto dostało miliony na renowację kamienicy Deskurów. Prace są już w toku

8 grudnia 2017

O tym, że Radom dostanie ponad 23 mln zł unijnych pieniędzy na renowację kamienicy Deskurów wiadomo już od jakiegoś czasu. Ba, w kwartale Rwańska, Grodzka, Rynek trwają już prace, które mają przywrócić dawny blask zabytkowi. Ale dopiero dziś w magistracie sformalizowano przyznanie miastu dofinansowania.

 

P1160452

Marszałek Rajkowski wręczył władzom miasta symboliczny czek

 

Umowę na przekazanie pieniędzy z puli Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 i budżetu państwa podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz prezydent Radomia Radosław Witkowski.

– Przez lata nikt nie miał pomysłu na rewitalizację Miasta Kazimierzowskiego. Dopiero nam się to udaje – podkreśla prezydent. Przypomina, że roboty renowacyjne trwają również w dawnym ratuszu (finansuje je miasto), a w kolejce czeka jeszcze płyta Rynku. – Mam nadzieję, że po 2022 roku wreszcie będziemy mogli powiedzieć, że odzyskaliśmy Miasto Kazimierzowskie dla radomian – mówi prezydent. Zachęca również, by za przykładem magistratu poszli prywatni właściciele kamienic.

– Gratuluję miastu bardzo dobrze przygotowanego projektu. Po zakończonej ocenie wszystkich wniosków radomski projekt uplasował się na trzeciej pozycji z ośmiu planowanych do wsparcia unijnego. Bardzo się cieszę, że w moim rodzinnym mieście, przy udziale unijnych funduszy będzie mogła zostać zrealizowana ta niezbędna dla mieszkańców Radomia inwestycja – podkreśla Rafał Rajkowski

Prace remontowe w kamienicy Deskurów trwają od kwietnia. – Wykonawca kończy już wzmacnianie konstrukcji budynku. W styczniu powinien rozpocząć prace związanie z jego przykryciem – informuje wiceprezydent Konrad Frysztak.

Rewitalizacja kamienicy ma się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku. W odnowionych pomieszczeniach znajdą się strefy: kultury, edukacji, usług i przedsiębiorczości. Natomiast do odnowionego ratusza ma się przenieść gabinet jednego z wiceprezydentów, wydział komunikacji urzędu i biuro Radomskiej Strefy Gospodarczej. Tu także będą obradować radni, a częśc pomieszczeń zajma harcerze.

Bożena Dobrzyńska

 

 

 

Tags

Jedna odpowiedź do “Miasto dostało miliony na renowację kamienicy Deskurów. Prace są już w toku”

  1. Tomek pisze:

    Zęby szczerzą z a zachwytu. Zacznijcie ulice robić, bo jeździć po Radomiu się nie da. Zlikwidujcie to lotnisko, skąd nigdzie się nie da polecieć, ale za to kolesie mają sowitą kasę.

Dodaj komentarz