• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Mieszkanie Plus. Bloki przy Tytoniowej będą gotowe wcześniej niż zakładano

13 sierpnia 2019

Dwa bloki dla ponad 124 rodzin powstaną przy ul. Tutonioowej w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Prace budowlane ruszą szybciej niż zakładano – nie na początku 2020 roku, ale jeszcze w IV kwartale tego roku.

 

Radom2

 

– Radom wysunął się na pozycję lidera w województwie mazowieckim. To pierwsza inwestycja, którą uruchomimy w tym mieście. Dzięki dobrej współpracy z samorządem mamy szansę na szybką realizację tej ważnej dla Radomia inwestycji – zaznacza Mirosław Barszcz, prezes spółki  PFR Nieruchomości, która sfinansuje inwestycję.

W dwóch siedmiopiętrowych blokach znajdzie się ponad 124 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 tys. 800 m kw. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie ponad 50 m kw. Wśród lokali będą zarówno kawalerki, jak i mieszkania czteropokojowe. Najemcy będą mieli do dyspozycji 124 miejsca postojowe zewnętrzne.

Działka przy ul. Tytoniowej, na której powstanie osiedle, znajduje się w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, punktów handlowych, usługowych oraz placówek oświaty. – Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, by w naszym mieście przybywało mieszkań. Jednym z naszych priorytetów jest bowiem tworzenie takich warunków, które będą sprawiały, że młodzi ludzie będą chcieli na stale wiązać swoją przyszłość z Radomiem – podkreśla prezydent Radomia Radosław Witkowski. Wyraża nadzieję, że inwestycja przy ulicy Tytoniowej będzie dla kolejnej grupy radomian szansą na pozostanie właśnie w Radomiu. – Deklaruję gotowość do współpracy przy realizacji każdego korzystnego dla mieszkańców projektu – zapewnia prezydent.

Zgodnie z zamysłem projektantów, budynki mają się wpisać w kontekst architektoniczny. – A jest on bardzo znaczący, bo po drugiej stronie ulicy znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego i rzeczywiście w naszym projekcie rysunek, ortogonalny podział ostatnich kondygnacji ma nawiązywać do szkieletu tej fabryki. Jesteśmy teraz na etapie tworzenia dokumentacji do projektu budowlanego, ale już niedługo przejdziemy do projektu wykonawczego – zapowiada architekt Mateusz Gierszon z EMA Studio.

kat

Wizualizacje: PFR Nieruchomości

 

 

Tags

Jedna odpowiedź do “Mieszkanie Plus. Bloki przy Tytoniowej będą gotowe wcześniej niż zakładano”

  1. Mieszkaniec pisze:

    Jupi! Wreszcie nasze miasto jest w czym najlepsze. To nie tylko beznadziejne lotnisko i chytra baba :)

Dodaj komentarz