Młodzi mężczyźni zatrzymani za posiadanie narkotyków. Grożą im trzy lata więzienia

9 sierpnia 2023

Młodzi mężczyźni zatrzymani w związku z posiadaniem narkotyków. 22-latek z gminy Stromiec miał przy sobie amfetaminę, a 35-letni mieszkaniec powiatu zwoleńskiego marihuanę oraz amfetaminę, Obu grożą do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

-  Wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego białobrzeskiej komendy zatrzymali 22-latka, który podczas legitymowania zachowywał się nerwowo i swoim zachowaniem wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Jak się okazało po kontroli osobistej mężczyzna posiadał schowane w ubraniach narkotyki a dokładnie amfetaminę - relacjonuje asp. Joanna Golus z KPP w Białobrzegach.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, jego sprawę rozpatrzy sąd.

Z kolei 4 sierpnia policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Zwoleniu prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, a następnie zatrzymali na terenie gminy Kazanów 35- letniego mieszkańca powiatu zwoleńskiego, który miał przy sobie narkotyki. - Podczas przeszukania przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli ponad 3 środków odurzających. 35-latek został zatrzymany. Po przeprowadzonych testach  okazało się, że posiadał przy sobie amfetaminę oraz marihuanę - informuje mł. asp. Katarzyna Słyk ze zwoleńskiej policji. 

35-latek usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii obu zatrzymanym grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

kat

 

Tags