Motywem przewodnim wolność. Free(RA)dom Festival: KęKę, Szymankiewicz, Szczygieł

28 maja 2022

Przewodnim motywem wszystkich wydarzeń jest wolność. A będą to: wystawy, koncerty, konkursy, debaty, wspólne śpiewanie polskich przebojów. W programie Free(RA)dom Festivalu, który odbędzie się w czerwcu w Radomiu, także wiele innych plenerowych imprez.

 

Wydarzenie jest współfinansowane Budżetu Obywatelskiego Mazowsza (fot. Rafał Sadowski/UM Radom)

 

- Radom jest bardzo ważnym punktem na polskiej i europejskiej drodze do wolności. Kładziemy duży nacisk na eksponowanie roli mieszkańców naszego miasta w walce o wolność. W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja festiwalu i cieszyła się wielkim zainteresowaniem radomian oraz naszych gości. Chcemy go z roku na rok coraz mocniej rozwijać i budować coraz większy prestiż tego wydarzenia. Korzystając także z tego, że zostały zniesione covidowe ograniczenia, przygotowaliśmy o wiele bogatszy program niż rok temu – zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

W tym roku festiwalowe wydarzenia odbędą się już od 10 czerwca aż do 9 lipca, ale najwięcej z nich jest zaplanowanych na weekend 17-19 czerwca. - O wolności będziemy mówić przy użyciu różnych środków wyrazu. Będzie malowanie murali, koncert Kękę, ogólnopolski konkurs na mapping, czy wystawa Szymona Szymankiewicza, tym razem poświęcona wojnie w Ukrainie. Będzie też m.in. debata o wolności oraz Park Off na Obozisku, czyli szereg wydarzeń skierowanych do młodszego pokolenia. Zachęcam do udziału w organizowanych wydarzeniach i oczywiście do dyskusji o wolności – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W organizację Free(Ra)dom Festivalu włączyły się wszystkie radomskie placówki kultury. Wydarzenie jest współfinansowane Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Szczegółowy program festiwalu opublikujemy wkrótce.

Zdjęcia w galerii: Łukasz Wójcik/UM Radom

 

Tags