Można warunkowo dopuścić ruch na drugim odcinku trasy NS. Stanie się to w tym tygodniu

18 października 2021

Nie ma już przeszkody, by warunkowo dopuścić do ruchu – z tymczasową jego organizacją – drugi odcinek trasy NS. Stanie się to – zapowiada MZDiK – w tym tygodniu. Cała inwestycja ma być odebrana po zakończenia prac, co ma nastąpić z końcem listopada.

 

fot. MZDiK Radom

 

Przypomnijmy: dopuszczenie warunkowe nowo zbudowanej trasy zostało wstrzymane, ponieważ jeden z właścicieli działek przejętych przez MZDiK na podstawie tzw. spec ustawy pod budowę trasy NS zaskarżył decyzję ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) do wojewody. - Jesteśmy już w posiadaniu ostatecznej decyzji ZRID. Pozwala to na wypłatę pozostałej części odszkodowań właścicielom działek - poinformował Dawid Puton, rzecznik MZDiK.

Przy inwestycji trwają jeszcze prace przy ulicy Wjazdowej. - Mają się one zakończyć - zgodnie z aneksem terminowym - do końca listopada. Jednak z uwagi na zakończenie prac przy części budowy drugiego etapu trasy NS, jest możliwość wprowadzenia tam tymczasowej organizacji ruchu oraz warunkowego dopuszczenia drogi do użytkowania. Może to nastąpić w przyszłym tygodniu. Całość inwestycji zostanie jednak odebrana po całkowitym zakończeniu prac w tym rejonie - wyjaśnia rzecznik.

Długość drugiego odcinka trasy N-S wynosi 1,5 km. Ma on odciążyć zakorkowane ulice Wierzbicką i 1905 Roku. Trzeci odcinek arterii od ul. Szklanej do Ęnergetyków jest w projektowaniu. Zakończenie jej budowy planuje się na lipiec 2024 r.

bdb

Tags