Na cmentarzu na Firleju powstanie kolumbarium. Będzie tu miejsce dla 6 tys. urn

18 maja 2021

Naszych bliskich będziemy mogli pochować na cmentarzu na Firleju nie tylko w tradycyjny sposób, w grobowcu, ale także umieścić urnę z prochami w kolumbarium. Powstanie ono na tej nekropolii już niebawem.

 

Na cmentarzu przy Limanowskiego kolumbarium istnieje od 2013 roku

 

Urząd miejski ogłosił właśnie przetarg na budowę kolumbarium, które znajdzie się w centralnej części cmentarza, w sąsiedztwie domu przedpogrzebowego.

Kolumbarium ma się składać z sześciu niezależnych, prostokątnych komnat cmentarnych, o zróżnicowanych wysokościach. Ich wnętrza będzie wypełniała zieleń oraz ławki. Projekt zakłada utworzenie w sumie około 2 tys. nisz z możliwością pochówku 6 tys. urn. Wykonawca będzie też miał za zadanie wykonanie iluminacji całego obiektu. Ma też zostać przebudowana elewacja budynku przedpogrzebowego.

- Rozpoczynamy budowę kolumbarium, ponieważ z roku na rok rośnie liczba urnowych pochówków i wielu mieszkańców zgłaszało nam taką potrzebę. Myślę, że zaproponowane przez projektantów rozwiązania będą właściwie korespondowały z nastrojem zadumy - wyjaśnia wiceprezydent Mateusz Tyczyński.  

Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna kolumbarium została wybrana w drodze konkursu. Wygrała firma BDR Architekci z Warszawy, która opracowała pełną dokumentację projektowo-kosztorysową.

Na oferty w przetargu miasto czeka do 2 czerwca. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 11 miesięcy.

kat, bdb

Źródło: UM Radom

Tags