• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Na Wojska Polskiego prace idą pełną parą.Termin niezagrożony

1 kwietnia 2020

– Wrześniowy termin zakończenia robót przy przy przebudowie miejskich odcinków dróg krajowych nr 9 i 12 nie jest zagrożony – takie zapewnienie otrzymał od drogowców prezydent Radomia. Mimo epidemii koronoawirusa, prace idą – m.in. na al. Wojska Polskiego – pełną parą.

 

 

– Jak zapewnił mnie dziś kierownik budowy, roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem i obecnie nie jest zagrożony wrześniowy termin zakończenia inwestycji. Mam nadzieję, że taki stan utrzyma się, chociaż wszyscy mamy świadomość jak dynamiczna jest sytuacja. Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze – podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Na al. Wojska Polskiego gotowe są konstrukcje obu wiaduktów nad torami kolejowymi. Na jednym z nich jest już ułożona asfaltowa nawierzchnia, a przy drugim trwa budowa muru oporowego. Równocześnie trwają intensywne prace przy budowie nowych jezdni, w tym brakującego fragmentu drugiej nitki ulicy Żółkiewskiego. Dużo dzieje się też przy rondzie ks. Popiełuszki, gdzie drogowcy wykonują przepięcia kanalizacyjne. Postępy prac widać także przy budowie odcinka drogi od ronda Matki Bożej Fatimskiej do ulicy Odrodzenia. Obecnie trwają tam roboty brukarskie.

Źródło: UM Radom, fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz