Najlepsze składane smartfony na rok 2022

12 lipca 2022

Obecnie na rynku nowych technologii coraz większą popularność zdobywają składane smartfony. Potężne pieniądze wykładają na ten biznes czołowi producenci elektroniki użytkowej, co przekłada się na dynamiczny rozwój tego segmentu rynku.

 

 

Składany smartfon to nie tylko gadżet, który jeszcze do niedawna był zaledwie wymysłem i fantazją, ale pełnoprawny produkt, który zapewnia użytkownikowi komfort, wygodę, elastyczność i wszystko to, co daje smartfon z najwyższej półki.

Fakt faktem, konkurencja jest spora, a wybór wcale nie oczywisty. Które ze składanych smartfonów warto kupić w 2022 roku?

Huawei P50 Pocket - klasyka, której pragnie każdy

Zacznijmy od klasyki gatunku, czyli Huawei P50 Pocket - smartfona, który od swojej premiery święcił triumf za triumfem, stając oczkiem w głowie tysięcy użytkowników. Zwraca on uwagę swoim niesamowitym designem, który łączy elementy technologiczne ze swoistą drapieżnością. W jego wnętrzu producent umieścił potężny procesor Snapdragon 888 wraz z 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej, która wystarczy na dziesiątki aplikacji i tysiące zdjęć.

Od strony ekranu mamy tutaj: 6,90-cali odświeżanych z częstotliwością aż 120 Hz. Ponadto do zestawu dołączono 3 aparaty w postaci 40 Mpix, 32 Mpix i 13 Mpix. Świetnie wypada tutaj również kamera. To jeden z najlepszych składanych telefonów w tym przedziale cenowym.

OPPO Find N - ciekawy i praktyczny

 

Inną propozycją jest również bardzo fajny model składanego smartfona, czyli OPPO Find N. Jego atutem jest kompaktowość i fakt, że po rozłożeniu staje się śmiesznym kwadratem. Producent zafundował tutaj 5,49-calowy ekran (w złożeniu) i 7,10-calowy (po rozłożeniu), 8 GB pamięci RAM, procesor Snapdragon 888 oraz 120 Hz odświeżania ekranu. Jeśli chodzi o aparat to główny posiada aż 50 Mpix.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G - jako ciekawostka

 

Ten model to raczej ciekawostka, choć również posiada potężną specyfikację. Jego wadą jest dość wygórowana cena, choć miłośnicy marki Samsung raczej nie powinni narzekać. Mamy tutaj bowiem 7,60-calowy ekran, rysik S Pen, procesor Snapdragon 888 i liczne funkcje oraz usprawnienia, czyniące z tego składanego smartfona małego potworka. Co więcej, zadbano tutaj o fenomenalny aparat fotograficzny, który słynie z robienia niezwykle realistycznych zdjęć.

Huawei Mate XS 2 - cena, jakość, pełen wypas

 

Od premiery Huawei Mate X2 minęło trochę czasu, a jednak model ten wciąż cieszy się wielką popularnością. To z pewnością jeden z tych smartfonów, który ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Można go polecić w zasadzie każdemu, bo jego atutami są niezły procesor, dużo pamięci RAM i naprawdę dobry aparat. Huawei lubi jednak zaskakiwać, bo nie tak dawno gigant wypuścił na rynek jeszcze jednego pretendenta do tronu, czyli Mate Xs 2.

Model ten posiada rewelacyjny wyświetlacz OLED o przekątnej aż 7,8-cala oraz odświeżaniem wynoszącym 120 Hz. Jest tutaj też aparat 50 MP (główny) i przedni 10,7 MP, a także ultraszerokokątny z 13 MP i aparat z teleobiektywem z 8 MP. W środku zlokalizowano 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 888. Obecnie trudno o rynku o lepszą propozycję w kategorii składanych smartfonów, bo Huawei Mate XS 2 bije konkurencje na głowę nie tylko samą specyfikacją, ale również naprawdę przystępną ceną.

Konkluzja

Widać, że składane telefony to przyszłość i wraz z postępem technologicznym można się spodziewać, że jeszcze więcej firm zacznie tworzyć składane modele. Każdy telefon oferuje coś unikalnego i ekscytującego dla konsumentów, więc pamiętaj, aby mieć oko na nich, gdy trafią na rynek. Dzięki za przeczytanie!

 

Tags