Nie będzie w tym roku Wiosny Studenckiej. Powodem jest wojna w Ukrainie
Nie będzie w tym roku w Radomiu tradycyjnych juwenalii, znanych w mieście jako Wiosna Studencka. Uniwersytet Technologiczno-Humnaistyczny, główny organizator wydarzenia, decyzyję o jego odwołaniu uzasadnia wojną w Ukrainie.
- Nie mogliśmy, jako uczelnia, wziąć w tym roku odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych studentów w czasie planowanych juwenaliów. Za naszą granicą toczy się okrutna wojna, w naszym mieście przebywa bardzo duża grupa uchodźców z Ukrainy. Nie jest to dobry czas na świętowanie studenckiego święta. Jesteśmy całym sercem z naszymi braćmi Ukraińcami i po ich wojennym zwycięstwie, jestem pewien, będziemy mogli bawić się wspólnie - tłumaczy rzecznik UTH prof. Dariusz Trześniowski.
To już trzeci rok z rzędu, kiedy Wiosna Studencka nie odbywa się w Radomiu. W dwóch poprzednich latach nie można było jej zorganizować z powodu pandemii.
kat