• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nie dajmy się oszukać! 95-latka straciła pieniądze, bo zadziałała metoda „na wnuczka”

18 lutego 2020

Starsza mieszkanka Radomia straciła oszczędności, gdy dzwoniący do niej mężczyzna przekonał ją do przekazania pieniędzy. Policja ponownie apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami, szczególnie gdy ktoś prosi o pieniądze.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

– Wczoraj do 95-letniej radomianki zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że jej wnuczek spowodował wypadek, potrącił kobietę i aby nie trafić do więzienia, potrzebuje pieniędzy. Następnie kobieta przekazała oszczędności obcemu mężczyźnie. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności i ustalają sprawcę tego oszustwa – informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Policja po raz kolejny apeluje: nie dajmy się oszukać!  Zawsze zachowujmy ostrożność, zwłaszcza gdy ktoś podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze lub mówi, że jest policjantem, a nasze pieniądze są zagrożone. Nie podejmujmy żadnych pochopnych działań, a informacją podzielmy się z najbliższymi. Nie przekazujmy też informacji o ilości pieniędzy, jakie mamy w domu lub na kontach bankowych. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy policję.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz