Niemal 4,5 kg narkotyków posiadał 31-latek z Jedlni Letnisko. Sąd zastosował wobec niego areszt

26 listopada 2023

Prawie 4,5 kg narkotyków nie trafi na rynek – to efekt pracy policjantów z wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego właściciela tych środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

 

fot. KMP Radom


- Radomscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową w ostatnich dniach weszli na teren jednej z posesji na terenie gminy Jedlnia Letnisko, ponieważ podejrzewali, że mieszkający tam mężczyzna może mieć znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania domu, garażu i auta znaleźli około 4,5 kg środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli 2 kg marihuany, natomiast 2,5 kg białego proszku zostało przekazane do dalszych badań laboratoryjnych. Policjanci zatrzymali 31-letniego właściciela tych narkotyków. Zabezpieczyli także wagi elektroniczne i ponad 40 tys. zł - informuje Justyna Jaśkiewicz z radomskiej policji.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. W miniony czwartek sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na czas trzech miesięcy. Najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie śledczym.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

Tags