Niepokojacy bilans weekendu na drogach. Główna przyczyna zdarzeń to alkohol

23 sierpnia 2021

Pięć wypadków i aż 24 kolizje drogowe odnotowali radomscy policjanci podczas minionego weekendu. W  Radomiu i na terenie powiatu doszło do zdarzeń, których główną przyczyną było niezachowanie ostrożności i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Jak relacjonuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu, w piątek w miejscowości Marianowice 49-latek kierujący BMW wyprzedzał na skrzyżowaniu i zderzył się z fiatem, który na skrzyżowaniu skręcał w lewo. Kierowca BMW został przewieziony do szpitala. Natomiast w Dąbrówce Podłężnej kierowca audi potrącił idącego poboczem mężczyznę, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Pieszy trafił do szpitala. Kilka godzin później do aresztu trafiło dwóch mężczyzn w wieku 21 i 20 lat. Obaj usłyszeli zarzuty i odpowiedzą teraz za narażenie na niebezpieczeństwo.

- W sobotę na ulicy Słowackiego w Radomiu doszło do zdarzenia z udziałem rowerzysty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 78-latek jechał ścieżką rowerową, po czym nie zachował ostrożności i zjechał ze ścieżki na drogę wprost pod najeżdżający pojazd. Mężczyzna trafił do szpitala - informuje Leszczyńska.

Nie obyło się również bez zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców. - W sobotę rano w Trablicach 33-latek kierujący fiatem uderzył w ogrodzenie. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad 0,4 prom. alkoholu  w organizmie. Natomiast w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Kępiny kierowca volkswagena stracił panowanie nad autem i spowodował kolizję. 28-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie  - wylicza Justyna Leszczyńska.

kat

Tags