• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Niewybuch znaleziono podczas prac na Wojska Polskiego

26 listopada 2020

Niewybuch znaleziono podczas prac na al. Wojska Polskiego. Pocisk pochodzi prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, a konkretnie bombardowania pobliskiego lotniska. To kolejne takie materiały w tym rejonie. Wcześniej natrafiła na nie firma, która przebudowuje pas startowy na lotnisku.

 

 

"Odkrycia" dokonano wczoraj. - O godz.e 12.40 strażnicy referatu administracyjno-porządkowego patrolowali rejon ulicy Lubelskiej i Wojska Polskiego.  Do funkcjonariuszy podszedł kierownik budowy odcinka Wojska Polskiego i poinformował, że podczas prac budowlanych operator koparki wykopał niewybuch. Strażnicy natychmiast zabezpieczyli znalezisko i wezwali na miejsce policję i saperów, którzy zabezpieczyli i zabrali pocisk - relacjonuje Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

Przypomnijmy: podczas modernizacji pasu startowego na lotnisku ekipy remontowe dwukrotnie natknęły się na niewybuchy. W maju tego roku było to kilkadziesiąt bomb lotniczych, z kolei dwie bomby: jedną ważącą pół tony, a drugą – 50 kg znaleziono w listopadzie 2019 roku.

Wszystkie niewybuchy zostały zabrane przez saperów z Dęblina i zdetonowane na poligonie w Nowej Dębie.

kat, bdb

Fot. Straż Miejska Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *