Nowotwory głowy i szyi. W szpitalu na Józefowie będą bezpłatne badania i konsultacje

18 września 2022

W szpitalu na Józefowie będzie można bezpłatnie wykonać badania przesiewowe laryngologiczne oraz odbyć konsultacje z lekarzem specjalistą pod kątem wykrycia nowotworów głowy i szyi. Będzie można także skorzystać z akcji edukacyjnej dotyczącej tych groźnych chorób.

 

 

Kliniczny oddział otolaryngologii i onkologii laryngologicznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu przyłączył się do działań edukacyjno-profilaktycznych w ramach jubileuszowego X Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem: „Najwyższy czas zrozumieć nowotwory głowy i szyi. Make it make sense”.

Na darmowe badania lub konsultacje w ramach X Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi powinny zgłosić się zwłaszcza osoby, które zauważyły u siebie niepokojące objawy. Jeżeli co najmniej jeden z poniższych symptomów, utrzymuje się dłużej niż przez trzy tygodnie,  jest to wskazaniem do wizyty lekarskiej (tzw. Schemat 1/3): ból języka, nieleczone owrzodzenie jamy ustnej i/lub czerwone lub białe plamy w jamie ustnej, ból gardła, utrzymująca się chrypka, ból i/lub trudności w połykaniu, guzek na szyi, jednostronna niedrożność nosa i/lub krwawienie z nosa.

- Badania profilaktyczne zapewniają wczesną wykrywalność nowotwór i szybkie wdrożenie leczenia, co za tym idzie – możliwość powrotu do zdrowia. Największą zaletą badań realizowanych w ramach programu jest krótki czas oczekiwania na wizytę i brak konieczności posiadania skierowania - wymienia Karolina Gajewska, rzeczniczka MSS w Radomiu.

Badania odbędą się: 20 września (wtorek), godz. 9-13 – punkt konsultacyjny (4 piętro) - bezpłatne badania przesiewowe
22 września (czwartek), godz. 9-13 - punkt konsultacyjny (4 piętro) - bezpłatne badania przesiewowe 23 września (piątek), godz. 10-12;  Dzień Otwarty – możliwość odbycia konsultacji laryngologicznych - punkt konsultacyjny (4 piętro)

Na badania i konsultacje obowiązują zapisy. By móc z nich skorzystać należy skontaktować się z sekretariatem oddziału: 48 361 33 61. Sekretariat jest czynny w dni robocze w godz. od 8 do 14.

kat, bdb

Tags