• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Nowy cykl spotkań miłośników Radomia, Resursy i retrospekcji

13 listopada 2017

Resursa zaprasza 14 listopada (wtorek) o godz. 18 na nowy cykl spotkań miłośników Radomia, pragnących porozmawiać ze sobą, podzielić się wspomnieniami, czy pokazać stare zdjęcia miasta. Stałym gościem i partnerem spotkań będzie społeczność skupiona wokół facebookowego profilu „Radom. Retrospekcja”.

 

 

MJM.H.297

– Zachęcamy wszystkich miłośników Radomia, Resursy i retrospekcji (swoista triada, którą można zapisać w skrócie jako R3) do wzięcia udziału w spotkaniu, przyniesienia archiwalnych fotografii, czy dokumentów, a może opowiedzenia jakiejś nieznanej historii…? Najciekawsze z nich nagrodzone zostaną cennymi upominkami  – zachęcają organizatorzy.

Spotkanie ma na celu integrację środowiska miłośników Radomia, porzucenie na chwilę  komputerów, odejście od ekranów smartfonów i spotkanie w miłej, ciepłej atmosferze. Będzie okazja porozmawiać o przygotowywanym projekcie „Retropedia dla Radomia”, ale też pomyśleć o nadaniu zapoczątkowanemu cyklowi spotkań jakiejś ciekawej, konkretnej nazwy. Czy spotkania znane będą pod nazwą „Randki z historią”, „A to ci historia”, a może „ReRaRe” – to zależy już tylko od ich uczestników.

Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz wyprodukowanego w Resursie filmu dokumentalnego „Zacheusz”. Obraz zrealizowany przez studio filmowe działające w Ośrodku opowiada o niezwykłych losach Zacheusza Pawlaka, harcerza, działacza konspiracyjnego, więźnia Majdanka, lekarza i społecznika, autora wstrząsającej książki „Przeżyłem”, opisującej okrucieństwa niemieckich obozów koncentracyjnych.

Tags

Dodaj komentarz