• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rodzinny festyn na Ustroniu. Oddajemy krew i szukamy bliźniaka genetycznego dla małej Marty

19 czerwca 2019

Park Trampolin JumpWorld wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu w sobotę, 22 czerwca, organizuje rodzinny festyn, któremu towarzyszyć będzie szczytny cel: można będzie oddać krew, poszukiwani będą również dawcy szpiku dla Marty Malewicz, potrzebującej przeszczepu siedmiolatki.

  Pomaganie-mamy-we-krwi-2019-plakat   W sobotę, 22 czerwca, w godzinach od 10 do 15 na parkingu przed Galerią Feniks w Radomiu przy ul. Grzecznarowskiego 29/31, już po raz kolejny JumpWorld Radom wspólnie z  RCKiK w Radomiu organizują rodzinne wydarzenie połączone z wakacyjną zbiórką krwi. -Wakacje to czas wypoczynku i zabawy. Jest to też okres, w którym znacznie wzrasta liczba zabiegów transfuzji krwi wykonywanych poszkodowanym w wyniku kolizji drogowych, często z udziałem dzieci - przy jednoczesnym spadku krwiodawców, spowodowanym wyjazdami na urlopy. Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować i jedynie człowiek jest źródłem, od którego możemy go otrzymać. Z tego względu akcje jak ta mają ogromne znaczenie dla ludzkiego życia - podkreśla Katarzyna Stanios z RCKiK w Radomiu. W trakcie festynu szukać też będziemy dawcy dla Marty Malewicz – siedmioletniej dziewczynki, która choruje na aplazję szpiku kostnego. Jest to rzadka choroba, która prowadzi do obniżenia liczby wszystkich komórek krwi niezbędnych do normalnego funkcjonowania organizmu, a szansą na leczenie jest właśnie przeszczep szpiku. Organizatorzy, chcąc zachęcić do włączenia się w niesienie pomocy innym, przygotowali specjalne atrakcje. Wszyscy, którzy zdecydują się na oddanie w tym dniu krwi otrzymają bezpłatne wejściówki do najbardziej wyskakanego miejsca w Radomiu – Parku Trampolin JumpWorld Radom oraz nagrody niespodzianki od pozostałych partnerów wydarzenia, wśród których znajdują się Bolek i Lolek II, Piotr i Paweł, Sama Słodycz – Manufaktura Słodyczy oraz Agencja Reklamowa Zeva.pl. W gronie partnerów znalazł się też oddział powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Radomiu, który przygotował dla wszystkich obecnych nie lada atrakcję. W godzinach od 12 do 15 będzie można z bliska obejrzeć sprzęt jakiego używają strażacy oraz wóz strażacki, a nawet wejść do jego środka. Niewątpliwą frajdę może sprawić też specjalna ścianka wspinaczkowa.

- My strażacy rzeczywiście "pomaganie mamy we krwi". Robimy to codziennie, a sama świadomość, że możemy uratować komuś życie jest dla nas bezcenna, dlatego niezmiernie cieszymy się z możliwości uczestniczenia w tej akcji - podkreśla Paweł Tuzinek, prezes strażaków - ochotników. - To niesamowite, że niemal wszyscy Polacy nam ufają. Strażacy kojarzą się głównie z gaszeniem pożarów i udzielaniem pomocy przy wypadkach drogowych, a tak naprawdę, zarówno zawodowi jak i ochotnicy uczestniczą w wielu akcjach społecznych, prewencyjnych czy charytatywnych, zarówno w służbie jak i poza nią. Szczególnie chętnie oddają też krew, bo wiedzą jakie to ważne – dodaje, zachęcając do udziału w  szczytnej akcji. - Razem bądźmy bohaterami i pomóżmy Marcie – apeluje.

Ponadto podczas imprezy na wszystkich czekać będzie fotobudka, stoisko z malowaniem twarzy i balonowymi atrakcjami, wyskakana trampolina oraz konkursy z nagrodami. kat  
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *