• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Odpady w lesie. Policjant odkrył je dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

27 września 2019

Dzielnicowy z Pniew sprawdzając zgłoszenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa odnalazł dzikie wysypisko śmieci. Funkcjonariusz ustalił, kto wyrzucił odpady. Dotarł do niego dzięki dobrej współpracy z mieszkańcami swojego rejonu. Mężczyzna już poniósł karę za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

 

las-smieci

Nielegalne wysypisko śmieci zlokalizowane przez sierż. sztab. Piotra Tomaczaka znajdowało się w gminie Pniewy. – Na terenie nieużytków rolnych otoczonych lasem rozrzucone były śmieci z zakładu kosmetycznego. Były tu odpady, które dały podstawę do wytypowania sprawcy. Dobra współpraca z mieszkańcami i rozpoznanie terenu sprawiły, że dzielnicowy ustalił, kto zgromadził śmieci. Mieszkaniec Piaseczna przyznał się do nieodpowiedzialnego zachowania i posprzątał las – relacjonuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może podzielić się z policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego otoczeniu. Policjanci zawsze sprawdzają każdy sygnał. – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy jednak do oznaczania interwencji wymagających natychmiastowej reakcji. W takich sytuacjach należy dzwonić na numer alarmowy 112 – przyp. kom. Wójcik.

Na KMZB można nanosić informacje dotyczące zagrożeń takich jak, m.in.: dzikie wysypiska śmieci i kąpieliska, akty wandalizmu, bezdomność, gromadzenie się małoletnich zagrożonych demoralizacją, nielegalna wycinka drzew, nielegalne rajdy samochodowe, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa, niszczenie zieleni, przekraczanie dozwolonej prędkości, używanie środków odurzających, wałęsające się bezpańskie psy, wypalanie traw, zła organizacja ruchu drogowego, znęcanie się nad zwierzętami, żebractwo.

kat

Fot. KPP Grójec

 

Tags

Dodaj komentarz