Ojciec trzylatka z zarzutem usiłowania zabójstwa syna, a matka pomocnictwa

17 lutego 2022

Zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się psychicznego i fizycznego nad trzyletnim synem postawiła prokuratura ojcu chłopca. Mężczyzna miał skatować dziecko, uderzając jego głową o ścianę i podłogę. Chłopiec przebywa w szpitalu na Józefowie. Lekarze oceniają, że jest w krytycznym stanie.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Jak poinformował Andrzej Stojak, p.o. zastępcy Prokuratora Okręgowego w Radomiu, prokuratura przesłała do sądu wnioski o zastosowanie aresztu wobec ojca i matki trzylatka, który z obrażeniami powstałymi w wyniku pobicia trafił we wtorek do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Ojcu trzylatka przedstawiono dwa zarzuty: usiłowania w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia dziecka oraz fizycznego i psychicznego znęcania się nad nim. Matka chłopca również usłyszała dwa zarzuty: pomocnictwa do zabójstwa syna oraz narażenia go na utratę życia i zdrowia.

Przypomnijmy: do dramatycznego zdarzenia doszło w miniony wtorek w Garbatce-Letnisko. Policja w Kozienicach odebrała informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w jednym z domów w Garbatce-Letnisko mogło dojść do użycia przemocy wobec trzylatka. Dziecko ze śladami pobicia zabrała do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego karetka pogotowia. Chłopiec musiał przejść operację usunięcia krwiaka. Jak informuje szpital, stan chłopca jest krytyczny.

bdb

Tags