• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Okradli hotel i zniszczyli jego wyposażenie. Policjanci złapali ich na gorącym uczynku (WIDEO)

27 maja 2020

Kanapy, fotele i sprzęt multimedialny ukradli z hotelu w Szydłowcu dwaj mężczyźni. Policjanci wydziału kryminalnego szydłowieckiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 35- i 36-latka. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Decyzją sądu 36-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

 

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. – Szydłowieccy kryminalni pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa świętokrzyskiego, sprawców kradzieży z włamaniem do jednego z hoteli. Ich łupem padło wyposażenie obiektu. Ukradli m.in. kanapy, fotele i sprzęt multimedialny. Straty oszacowano na ponad 100 tys. zł. Włamywacze zniszczyli wnętrze hotelu o wartości ponad 150 tys. zł – informuje sierż. szt. Marlena Skórkiewicz z KPP w Szydłowcu.

Zatrzymani mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Na jednej z posesji na terenie województwa świętokrzyskiego odnaleziono część skradzionych przedmiotów. Mężczyźni mieli przy sobie narkotyki. – Trwają czynności zmierzające do odnalezienia pozostałych przedmiotów. 36-latek decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia. pozbawienia wolności – informuje sierż. szt. Skórkiewicz.

kat

Wideo: KMP Szydłowiec

 

Tags

Dodaj komentarz