Pędził z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym. Kosztowało go to 1 500 zł i utratę prawa jazdy

18 stycznia 2022

O 1 500 zł mandatu zapłaci kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h w terenie zabudowanym. Oprócz tego na najbliższe trzy miesiące musi pożegnać się z prawem jazdy. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol do kontroli drogowej na terenie gminy Warka.

 

fot. KPP Grójec

 

- W piątek, 14 stycznia na drodze wojewódzkiej nr 731 w miejscowości Zastruże pod Warką patrol ruchu drogowego z Grójca zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę audi. Powodem kontroli była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się mężczyzna. 27-latek w terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50km/h pędził z prędkością 110 km/h - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

W związku z obowiązującym od początku roku nowym taryfikatorem mandatów za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 1 500 zł i zatrzymali mu elektronicznie dokument prawa jazdy. Informacja o zdarzeniu zostanie przekazana staroście, który wyda wobec mężczyzny decyzję administracyjną o zakazie prowadzenia pojazdów przez najbliższe trzy miesiące.

kat

 

Tags