• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Pięcioro 16-latków zatrzymanych w sprawie narkotykowej. Zajmie się nimi sąd

22 czerwca 2020

Pięć osób, które posiadały i handlowały środkami odurzającymi, zatrzymali kryminalni z Grójca. 16-latkowie odpowiedzą teraz przez sądem dla nieletnich. Za przestępstwa narkotykowe odpowiadają również osoby małoletnie – przypomina policja.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Sprawa zaczęła się od dwojga młodych ludzi,  u której funkcjonariusze ujawnili środki odurzające. 16-latka miała przy sobie marihuanę, którą – jak ustalono wcześniej – przekazał jej  rówieśnik.

To był tylko początek do dalszych działań zaplanowanych przez grójecką policję. – Realizując materiały w sprawie funkcjonariusze zatrzymali kolejne trzy osoby. Wszyscy posiadali marihuanę. Policjanci zatrzymanych ujawnili przy zatrzymanych m.in. fifki oraz wagę służącą do dzielenia porcji narkotyków – informuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Materiały w sprawie nieletnich już trafiły do wydziału rodzinnego i nieletnich w grójeckim sądzie, przed którym nastolatkowie odpowiedzą za swoje czyny. 16-latka odpowie za posiadanie marihuany, natomiast jej kolega za udzielanie środków odurzających. Kolejne osoby usłyszały zarzuty posiadania, udzielania oraz handlu środkami odurzającymi.

Tylko w tym roku grójeccy policjanci zatrzymali 47 osób popełniających przestępstwa, o których mowa w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. – Za przestępstwa narkotykowe odpowiadają również osoby małoletnie – przypomina kom. Wójcik.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz