Pijany weekend na drogach. Trzy wypadki i 30 kolizji

30 listopada 2020

Trzy wypadki i 30 kolizji drogowych miało miejsce podczas minionego weekendu na drogach Radomia i powiatu radomskiego. Policjanci zatrzymali także kilku nietrzeźwych kierowców, wśród nich byli sprawcy kolizji.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

W piątek na ulicy Paderewskiego w Radomiu doszło do potrącenia pieszego. - Kierowca opla astry na przejściu dla pieszych potrącił 85-letniego mężczyznę i odjechał z miejsca zdarzenia. Pieszy trafił do szpitala. Następnego dnia policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Radomia podejrzanego o kierowanie tym samochodem. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zatrzymali  28-latkowi prawo jazdy. Odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Zastosowano wobec niego policyjny dozór - informuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

W sobotę w Iłży na ulicy Wójtowskiej doszło do zdarzenia z udziałem auta i roweru, które jechały w tym samym kierunku. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 17-latka jadąca rowerem bez sygnalizacji manewru nagle skręciła w lewo i doszło do zderzenia z oplem vectra, którym kierowała 44-latka. Rowerzystka została przewieziona do szpitala. Natomiast na ulicy Sycyńskiej w Radomiu 36-latek, który kierował fordem skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z seatem. Pasażerka seata trafiła do szpitala - relacjonuje Leszczyńska.

Radomscy policjanci zatrzymali także kilku nietrzeźwych kierowców, wśród nich byli sprawcy kolizji drogowych.

W sobotę  w Klwatce Królewskiej kierowca BMW zjechał z drogi i wjechał do rowu. Jak ustalili policjanci, samochodem kierował 49-latek i miał ok. 2,5 prom. alkoholu w organizmie.  Do kolejnej kolizji  z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło na ulicy Lubelskiej w Radomiu. 36-latek kierujący nissanem wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z BMW. Sprawca kolizji miał około promil alkoholu  w organizmie. Na ulicy Żeromskiego 41-letnia kobieta kierująca volkswagenem przed sygnalizacją świetlna najechała na tył skody. Miała 2 prom. alkoholu  w organizmie. W Przytyku 41-latek kierujący volvo wjechał do rowu. Badanie wykazało u niego około 2 prom. alkoholu w organizmie.

W niedzielę na ulicy Baryckiej kierowca toyoty spowodował kolizję z innym autem. 57-latek kierował samochodem mając około 3 prom. alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

kat

Tags