• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Piotr Ch. usłyszał zarzut spowodowania śmiertelnego wypadku po pijanemu

31 grudnia 2016

Piotr Ch., podejrzewany o spowodowanie 23 grudnia w Janowie (gmina Tczów) wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości, usłyszał kolejny prokuratorski zarzut. Śledczy zbadają też czy policja w Zwoleniu dopełniła w związku z wypadkiem obowiązujących procedur.

 

 

paragraf

 

Jak informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, przedstawienie zarzutu było możliwe, bo stan zdrowia Piotra Ch. uległ poprawie na tyle, że lekarz zezwolił na jego przesłuchanie. – Podejrzany został przesłuchany w charakterze podejrzanego, złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzutu. Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Zwoleniu o tymczasowe aresztowanie Piotra Ch. na okres trzech miesięcy – wyjaśnia rzeczniczka.

Tym samym Piotr Ch. ma postawione dwa zarzuty: prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone karą pozbawienia wolności do trzech lat oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 1 do 10 lat, oraz spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym zagrożone karą pozbawienia wolności do 12 lat i zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat.

– Niezależnie od powyższego informuję, że komendant wojewódzki policji w Radomiu wdrożył na wniosek prokuratora okręgowego w Radomiu postępowanie wyjaśniające, dotyczące działań podejmowanych przez funkcjonariuszy policji w związku z tym wypadkiem drogowym, w tym również wykonywanych czynności procesowych z udziałem podejrzanego Piotra Ch. – dodaje małgorzata Chrabąszcz.

kat

Tags

Dodaj komentarz