Po meczu Radomiak – Korona. Policjanci interweniowali ponad 150 razy

14 czerwca 2021

Kibice Radomiaka po zwycięstwie nad Koroną Kielce bawili się po meczu hucznie: policjanci odnotowali ponad 150 interwencji w związku ze spożywaniem alkoholu, zakłóceniem porządku, wulgarnym zachowaniem oraz naruszeniem przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zatrzymano dwie osoby.

 

fot. KWP Radom

 

Jak zapewnia zespół prasowy KWP w Radomiu, funkcjonariusze skutecznie zadbali o bezpieczeństwo podczas odbywającego się w niedzielę meczu.Funkcjonariuszy z Radomia wspierali ich koledzy z garnizonu stołecznego i świętokrzyskiego. Na niebie pojawił się skierowany z Komendy Głównej Policji śmigłowiec patrolowo-interwencyjny Bell, który umożliwił monitorowanie dróg dojazdowych oraz terenu całego miasta. Operator śmigłowca rejestrował obraz, który przesyłał do stanowiska dowodzenia, co pozwoliło na szybkie i skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom.

Podczas zabezpieczenia wdrożone zostały w całym mieście szczególne środki ostrożności, przede wszystkim wokół stadionu i w rejonie placu Jagiellońskiego, gdzie piłkarze zwycięskiej drużyny spotkali się z kibicami.

Nie obyło się bez interwencji, głównie wobec osób, które dopuściły się wykroczeń porządkowych. Policjanci interweniowali ponad 150 razy: wylegitymowali 463 osoby, spośród których 181 ukarano mandatami, m.in. za spożywanie alkoholu, zakłócanie porządku, nieobyczajne wybryki i naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Wobec czterech osób skierowano wnioski do sądu.

Po pościgu zatrzymany został nietrzeźwy 28-latek, który uszkodził bannery na szkodę Urzędu Miejskiego w Radomiu. Zatrzymano także 26-latka, który mając 2,5 prom. alkoholu w organizmie znieważył policjantów. Mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty.

kat

Tags