• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Po piwie chciała jechać autem. Nie pozwolił na to będący po służbie policjant

1 lipca 2020

Najpierw piła piwo w dostawczym samochodzie, a następnie przesiadła się za kierownicę osobowego volkswagena. Uruchomiła silnik i ruszyła, by odjechać. Będący po służbie policjant natychmiast zareagował i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Okazało się, że 41-latka jest pijana.

 

policja

 

Do zdarzenia doszło na parkingu jednego z radomskich targowisk. – Funkcjonariusz był już po służbie, ale kobieta zwróciła jego uwagę tym, że siedząc w dostawczym mercedesie spożywa piwo. Kiedy po chwili przesiadła się do osobowego auta, uruchomiła silnik i ruszyła, policjant natychmiast zareagował. Podbiegł do samochodu, zatrzymał go i uniemożliwił dalsza jazdę. O całej sytuacji powiadomił dyżurnego, który wysłał na miejsce patrol ruchu drogowego – relacjonuje Rafał Jeżak z zespołu prasowego KWP w Radomiu.

Zatrzymaną okazała się 41-latka, która na co dzień zajmuje się handlem na targowisku. Kobieta chciała odjechać mając w organizmie blisko 2,5 prom. alkoholu, a na siedzeniu obok swoją nastoletnią córkę. Teraz o jej losie nieodpowiedzialnej kobiety zdecyduje sąd. Grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz