• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Podjeżdżał na stacje paliw, tankował i uciekał. 22-latkowi grozi do pięciu lat więzienia

13 listopada 2020

Policjanci z Grójca ustalili, że 22-latek kradł paliwo na stacjach benzynowych na terenie powiatu. Tankował je do baniek i nie płacąc odjeżdżał. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

   

- Funkcjonariusze, którzy zostali poinformowani o kradzieży paliwa na jednej z lokalnych stacji benzynowych ustalili, że kilku mężczyzn podjechało na stację samochodem osobowym. Następnie kierowca zatankował paliwo do baniek i odjechał. Jeszcze tej samej nocy na innej stacji paliw policjanci ujawnili samochód mogący mieć związek z przestępstwem. Zatrzymali trzech mężczyzn, po wstępnych ustaleniach dwóch z nich zostało zwolnionych, natomiast trzeci usłyszał zarzuty - relacjonuje nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że kierowca nie płacił za paliwo, a tablice rejestracyjne nie pasują do samochodu, którym jeździł. W osobowym renaulcie znajdowały się kolejne tablice rejestracyjne oraz kilka baniek po paliwie. Policjanci ustalili, że to nie była jedyna kradzież tego mężczyzny. W czwartek 22-letni mieszkaniec gminy Mogielnica usłyszał kilka zarzutów kradzieży paliwa na różnych stacjach w powiecie grójeckim, których dopuścił się we wrześniu. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

kat

 
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *