Policja dostaje wyremontowany obiekt. Będą lepsze warunki dla osób zatrzymanych

4 marca 2022

Policja od poniedziałku będzie mogła korzystać z wyremontowanych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, które znajdują się przy KMP. Jednocześnie obiekt został rozbudowany. Dzięki temu powstały sale dla sektorowego punktu wymiany osób konwojowanych etapowo.

 

fot. KWP Radom

 

Jak poinformował zespół prasowy KWP w Radomiu, wyremontowany i powiększony obiekt dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia aktualnie posiada 13 pokoi, w tym jeden z nich przystosowany jest dla niepełnosprawnych. Łącznie może w nich być 36 osób. Wszystkie spełniają najwyższe standardy. Przebywać w nich będą osoby doprowadzane przez policjantów z KWP w Radomiu, a także komend w Radomiu, Białobrzegach, Szydłowcu i Zwoleniu.

W ramach inwestycji, zaadaptowano pomieszczenia po Policyjnej Izbie Dziecka na potrzebę radomskiej drogówki, dzięki czemu poprawione zostaną warunki pracy funkcjonariuszy.

Do użytku oddany zostanie również sektorowy punkt wymiany osób konwojowanych etapowo, tzw. sektor ósmy, obejmujący terytorium województwa lubelskiego oraz obszar działania KWP w Radomiu. Funkcjonowanie sektora polega na wymianie na jego terenie osób pozbawionych wolności konwojowanych do jednostek penitencjarnych usytuowanych poza garnizonem mazowieckim.

Uruchomiony obiekt spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Łączny koszt całej inwestycji wyniósł 5,75 mln zł i sfinansowany został w całości z środków budżetu policji, w tym również w ramach środków Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. W ramach inwestycji wybudowano też m.in. budynek socjalny oraz budynek garażowy wraz z pomieszczeniem na agregat prądotwórczy i pomieszczeniem do przeszukiwania samochodów.

kat

Tags