• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policja sumuje akcję „Znicz” na drogach. 34 kolizje i cztery wypadki

4 listopada 2019

34 kolizje i cztery wypadki drogowe wydarzyły się w Radomiu i powiecie podczas minionego, świątecznego weekendu. Policjanci zatrzymali czterech kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Akcja „Znicz” trwała od 31 października do 3 listopada.

 

230414policja

 

Jeszcze w czwartek (31 października) około godz. 14 w miejscowości Prędocin pojazd ciężarowy marki MAN, którym kierował 45-latek wymusił pierwszeństwo i zderzył się z oplem. Do szpitala trafił 68-letni kierowca opla i 63-letnia pasażerka tego auta. Natomiast około godz. 19 na uli. Mireckiego w Radomiu 19-latek kierujący volkswagenem nie zachował ostrożności i uderzył w tył chevroleta. 26-letni kierowca tego auta oraz 39-letnia pasażerka trafili do szpitala.

– Natomiast w sobotę około godz.21 otrzymaliśmy informację o potrąceniu przez nieustalony pojazd 39-latka w Wierzbicy. Nietrzeźwy pieszy został przewieziony do szpitala. Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego pieszego doszło w niedzielę przed godz. 17 na ulicy Czarnieckiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pieszy wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżającą skodę. 42-latek został przewieziony do szpitala – wymienia Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

Podczas akcji policjanci zabezpieczali niemal każde skrzyżowanie w okolicach cmentarzy, kierowali też ruchem, starając się rozładować korki.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz