• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policjanci pomagają bezdomnym. Ty też nie bądź obojętny

7 grudnia 2016

Zima to ciężki i niebezpieczny czas dla bezdomnych. Dlatego radomscy policjanci regularnie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. Reagują także na wszystkie sygnały mogące świadczyć o jakimkolwiek zagrożeniu życia i apelują o to samo do nas.

 

071216policja02

 

– Bezdomni szukają schronienia w opuszczonych budynkach, piwnicach, na terenie ogródków działkowych. Bardzo często pozbawieni są ogrzewania i podstawowych środków do życia. Jesień i zima to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów – zapewnia Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu. I podaje przykład: ostatnio będący po służbie zastępca komendanta trzeciego komisariatu zauważył wieczorem w Milejowicach leżącego na poboczu mężczyznę. – Policjant oraz jeszcze inny kierowca zatrzymali auto, by sprawdzić co się dzieję. Było zimno i padał śnieg, a mężczyzna najprawdopodobniej był pod wpływem alkoholu. Wezwano pogotowie, które zabrało mężczyznę – relacjonuje Leszczyńska.

Policja apeluje: nie przechodźmy obojętnie wobec osób, które potrzebują pomocy, np. leżących w parkach czy na działkach. – Często mylne jest przekonanie, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni. Jeśli wiemy, gdzie mogą przebywać bezdomni, informujmy właściwe instytucje, także policję. Pamiętajmy, że czasami tylko jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 – zaznacza Justyna Leszczyńska.

kat

Fot. KMP Radom

Tags

Dodaj komentarz