• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Policjanci przez kilkanaście kilometrów gonili kierowcę z Warszawy

30 września 2019

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca, którego zatrzymali wczoraj podczas pościgu policjanci ze Zwolenia. 69-latek jechał 128 km/h w terenie zabudowanym, nie reagował na sygnały nakazujące do zatrzymania pojazdu i próbował zgubić jadących za nim funkcjonariuszy.

 

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

– Wczoraj po południu funkcjonariusze drogówki w miejscowości Strykowice Górne zwrócili uwagę na jadącego z dużą prędkością opla. Pomiar laserowym miernikiem prędkości pokazał, że kierowca miał na liczniku 128 km/h, więc policjanci próbowali zatrzymać kierowcę, ale ten nie reagował na sygnały i gwałtownie przyspieszył. Wówczas rozpoczął się kilkunastokilometrowy pościg. Ostatecznie kierowca został zatrzymany, okazało się, że 69-letni mieszkaniec Warszawy był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili mężczyźnie dalszą jazdę, jego samochód został odholowany na policyjny parking, a on sam zatrzymany za popełnione przestępstwa – relacjonuje asp. Krzysztof Gregorczyk.

Mieszkaniec Warszawy stanie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz przekroczenie prędkości. Grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat lub kara pozbawienia wolności do 5 lat.

kat

 

 

 

Tags

Dodaj komentarz